Home » Aktualności » Pobiegli Tropem Wilczym w Chrobrzu

 

Pobiegli Tropem Wilczym w Chrobrzu

 

Już po raz siódmy odbył się w Chrobrzu bieg „Tropem Wilczym”. Organizatorem tegorocznej akcji upamiętniającej żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego był chroberski Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego.

W 2021 roku z powodu obostrzeń pandemicznych bieg nie mógł odbyć się w tradycyjnym terminie 1 marca podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolski organizator biegu przełożył wydarzenie na 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego.

IMG_2586

Uroczystości rozpoczęły się pod pałacem Wielopolskich, gdzie po przywitaniu gości przez gospodarza uroczystości dyrektor Annę Lach, po odśpiewaniu hymnu punktualnie o godzinie 12 nastąpił start Biegu Honorowego na 1963 metry.

Trasa biegu prowadziła wokół obiektów zespołu szkół oraz po terenie przypałacowego parku. W tegorocznej edycji pobiegło prawie 50 zawodników – mieszkańców Chrobrza i okolic, uczniów i pracowników chroberskiego technikum oraz pasjonatów biegania z dalszych stron. Biegaczy zakwalifikowano do trzech kategorii.

W uroczystościach wzięli również udział: radny sejmiku wojewódzkiego i dyrektor buskiego szpitala uzdrowiskowego „Krystyna” Maciej Gawin, kierownik oddziału regionalnego KRUS Agnieszka Strączek oraz reprezentant pińczowskiej policji, zastępca komendanta mł. insp. Grzegorz Makuch.

IMG20210815115523

Bieg w Chrobrzu uatrakcyjnili swoją obecnością goście z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w kieleckiej Bukówce ppor. Sebastian Stępień oraz st. szer. Konrad Świątek przyjeżdżając opancerzonym Hummerem. Chroberskie obchody poprowadził Stanisław Steckiewicz.

Zwycięzcy biegu:

Kobiety:
1. Joanna Zawłocka – słuchaczka CKU w Chrobrzu
2. Katarzyna Kwiecień – uczennica Technikum w Chrobrzu
3. Joanna Trela – pracownik ZSCKR w Chrobrzu

Mężczyźni:
1. Hubert Grzywna
2. Jan Kasza – GKS Strzelec Chroberz
3. ex aequo Mateusz Hojny – uczeń Technikum w Chrobrzu / Marek Kowalski

Rodziny:
1. Smogórowie
2. Gałkowie (wśród nich uczeń Technikum w Chrobrzu)
3. Gałęziowscy

Warto odnotować, iż najmłodszym uczestnikiem biegu okazał się Piotr Gałka, zaś najstarszym – Janusz Głombiński.

Na zakończenie uczestnicy biegu zostali zaproszeni  na grillowany poczęstunek na terenie warsztatów szkolnych. Przez cały dzień można było również zwiedzać wnętrza i wystawy Szkolnej Izby Pamięci Narodowej i Tradycji Rolnej mieszczącej się w Pałacu Wielopolskich.

 


fot. Rafał Śpiewak, Dariusz Garlej

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu