Home » Aktualności » Zaproszenie na Święto Drzewa

 
 

Zaproszenie na Święto Drzewa

 

DSC_0021

16. ŚWIĘTO DRZEWA – KAŻDY LIŚĆ POCHŁANIA CO2

10 października 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  godz. 10 00, przy ulicy Parkowej 11, odbędzie się ogólnopolska akcja sadzenia drzew. Inicjatorem akcji jest Klub Gaja – polska organizacja ekologiczna, która buduje Pokolenie EkoXXI wieku.

Tegoroczna edycja programu Święto Drzewa odbywa się pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2” – poświęcona jest ochronie klimatu, wpływie człowieka na zmiany klimatu, a także roli i znaczeniu drzew w łagodzeniu skutków tych zmian. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew, a także zmiany naszych codziennych nawyków na bardziej ekologiczne i odpowiedzialne.

http://www.klubgaja.pl/news/1047

Bez tytułu

Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego, nauczyciele i uczniowie zapraszają na Święto Drzewa.

Z tej okazji zamierzamy posadzić 300 drzew w projektowanym ogrodzie sensorycznym obok naszej szkoły.

Tegoroczne Święto Drzewa przypada w 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, zamierzamy uczcić tę rocznicę sadząc symboliczną sadzonkę dębu „Bartuś” – wyhodowaną z sędziwego Dębu „Bartek” z Zagnańska, pod którym jak głosi legenda przechadzał się Bolesław Chrobry – patron naszej szkoły.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj