Home » Aktualności » Wybieram Wybory 2020 – ogólnopolski konkurs dla uczniów

 

Wybieram Wybory 2020 – ogólnopolski konkurs dla uczniów

 

 

Zapraszamy do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” poświęconego ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego.

Konkurs organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze jest skierowany do uczniów ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego –  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły lub osoby przez niego upoważnionej przesyłając skany dokumentów do 10 stycznia 2020 roku na adres właściwej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Szczegółowe informacje: https://pkw.gov.pl/878_IV_edycja/1/43179_INFORMACJE_O_IV_EDYCJI_KONKURSU_WYBIERAM_WYBORY

Etap szkolny Konkursu odbędzie się 25 lutego 2020 roku o godz. 12:00. Będzie to test wyboru, składający się z 25 pytań (trzy propozycje odpowiedzi). Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksy wyborczego. Czas trwania etapu szkolnego wynosi 40 minut.

 

 

ww2020

 

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu