Home » Aktualności » Udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

 

Udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

 

9 marca 2020 r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla szkół średnich. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów z 14 szkół z naszego województwa.

IMG_4524

IMG_4526

ZSCKR w Chrobrzu reprezentowały dwie uczennice: Alicja Dąbek z klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Anna Nocuń z klasy drugiej technikum rolniczego.

IMG_4522

Źródło: Echo Dnia

Źródło: Echo Dnia

Uczestnicy konkursu pisali dyktando trwające 45 minut, pt: „Zawsze kulturalni”. Dyktando zostało przygotowane przez polonistów z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach i – jak stwierdzili organizatorzy konkursu – do łatwych nie należało.  Żaden z uczestników konkursu nie napisał dyktanda bezbłędnie. Mimo, że nasze uczennice nie stanęły na podium, ich dyktanda zaliczały się do grupy lepszych prac.

IMG_4528

Serdecznie gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowano w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka. Nasze uczennice przygotowała nauczycielka języka polskiego – Małgorzata Sternak, a w pracach jury w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach brała udział bibliotekarka Ewa Rzepa.

Źródło: Echo Dnia

Źródło: Echo Dnia

 

IMG_4529

IMG_4530

 

Tekst: Ewa Rzepa.

Zdjęcia: Ewa Rzepa i echodnia.eu

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu