Home » Aktualności » Udział w konkursie – Mój pomysł na infrastrukturę w turystyce wiejskiej

 
 

Udział w konkursie – Mój pomysł na infrastrukturę w turystyce wiejskiej

 

5 kwietnia, uczennice klasy II TŻ: Agata Kłos, Sara Kapek, i Małgorzata Glonek uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu konkursu zorganizowanego przez Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.  Przedmiotem konkursu było opracowanie oryginalnego  pomysłu na rozwój turystyki wiejskiej w regionie świętokrzyskim.

Konkurs odbywał się pod patronatem  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Nasz projekt dotyczył wyrobiska pokopalnianego w Gackach, w którym stworzyłyśmy „Park Jurajski”. Na konkurs została wykonana makieta terenu wyrobiska, przyszłego Parku Jurajskiego – „Gacki Jura Park” z umieszczonymi modelami dinozaurów. W wykonaniu makiety uczestniczyły również Monika Grochowina i Gabriela Kocerba, z klasy II TŻ.

Udział w konkursie to zdobycie nowych doświadczeń i poszerzenie swoich zainteresowań jak również wiedzy na temat turystyki, którą można było zdobyć na wykładach wygłoszonych przez doktora Cezarego Jastrzębskiego „ Rola infrastruktury w turystyce wiejskiej” oraz profesora Wacława Cabaja „Tworzenie infrastruktury rekreacyjno – turystycznej na terenach wiejskich”.

zdjęcia w galerii

więcej na stronie: https://plus.google.com/102265920131875566801/posts/61vsofsuVtR

 

 

(Anna Steckiewicz)

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj