Home » Aktualności » Szkolenie baristyczne certyfikowane w Krakowie

 
 

Szkolenie baristyczne certyfikowane w Krakowie

 

W dniach 8-9 kwietnia 2013 r. grupa uczniów Technikum Żywienia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu, pod opieką nauczyciela p.Elżbiety Sadury odbyła 2-dniowe szkolenie baristyczne w Małopolskiej Szkole Baristów.

Po krótkim przypomnieniu wiadomości przyswojonych na wcześniejszym szkoleniu podstawowym, uczniowie poznali tajniki spieniania mleka i sporządzania różnych rodzajów kawy mrożonej na bazie espresso, praktycznie ćwicząc umiejętność rozpoznawania i usuwania przyczyn błędnie zaparzonej i podanej kawy.

Uczniowie pomyślnie zdali egzamin teoretyczny i praktyczny – otrzymali certyfikaty baristy, co z pewnością pomoże im w zdobyciu pracy. Mogą także nadal liczyć na pomoc Pani Renaty, która profesjonalnie i bardzo ciekawie prowadziła to szkolenie.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy inne miejsce zwiazane z pasją prawdziwej kawy -palarnię „Planeta Kawy” w Bochni, której właściciel zapoznał nas z techniką prażenia kawy, sprowadzanej z różnych plantacji świata. Na zakończenie naszej wycieczki dokonaliśmy atrakcyjnych zakupów w sklepie firmowym.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Sadura  

Zobacz zdjęcia w galerii 

 

(Ewa Rzepa)

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj