Home » Szkoła »

 

Sport

 

Początek roku szkolnego 2004/05 zaowocował wieloma sukcesami młodzieży Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu w sporcie i turystyce.
Pod koniec sierpnia od 25 do 27 odbywały się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale VIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi, na których województwo świętokrzyskie w turystyce reprezentowała drużyna z Chrobrza w składzie: Rafał i Paweł Stalica, Mariusz Sadło, Mateusz Błaszkiewicz, Stanisław Steckiewicz.
W klasyfikacji indywidualnej w Rowerowym Torze Przeszkód II miejsce
i srebrny medal Igrzysk zdobył Mateusz Błaszkiewicz, duże punkty do końcowej klasyfikacji zdobył Paweł Stalica w konkursie wiedzy o województwie łódzkim, wysoko uplasował się w wędkarstwie spławikowym Stanisław Steckiewicz zajmując III miejsce, oraz w zgadywance turystycznej (maksymalna ilość punktów). W końcowej klasyfikacji generalnej województwo świętokrzyskie zajęło II miejsce.
Drugą dużą imprezą turystyczną był XVI Ogólnopolski Rajd LZS „Szlakami kultury – szlakami cystersów” odbywający się 17 – 19 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie. Gospodarzem i komandorem Rajdu był Przewodniczący Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS Jerzy Kula, nad całością czuwał Stanisław Steckiewicz oraz przedstawiciele RG LZS w Warszawie Jan Gomoła i Bogusław Brzozowski, sędzią głównym rajdu był Henryk Szczęch z Łódzkiego LZS- u. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz miasta Pińczowa Łukasz Łaganowski w obecności w/w i dyrektora MOSiR Zdzisława Maja. W Rajdzie uczestniczyła młodzież z 5 województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, reprezentując 7 powiatów.
Powiat pińczowski reprezentowała młodzież ZSR.
W konkursie wiedzy „Zakony cysterskie” I miejsce zajęła Katarzyna Curyło, III miejsce Rafał Stalica i IV miejsce Ewelina Jędras.
W konkursie wiedzy „Województwo świętokrzyskie” I miejsce zajęła Anna Steckiewicz, VI miejsce Anna Wieczorek i VII Justyna Szostak.
W Sprawnościowym Torze Przeszkód wszystkie czołowe miejsca zostały podzielone między uczniów naszej szkoły: I miejsce Mariusz Sadło, II miejsce Damian Zięba i III miejsce Łukasz Bochniak.
W końcowej klasyfikacji I miejsce przypadło dla reprezentacji powiatu pińczowskiego.
Na uroczystość zakończenia przybył z Warszawy v-ce Przewodniczący Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych Wacław Hurko, Starostwo Powiatowe reprezentował v-ce Starosta Jan Moskwa.
Po krótkim tygodniowym odpoczynku reprezentacja szkoły, absolwenci oraz mieszkańcy gminy Złota uczestniczyli w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Rekreacyjno Sportowych, które odbyły się w Łopusznie 25 września. Do znaczących osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce w piłce ręcznej ( w składzie reprezentacji z ZSR: Krzysztof Górecki i Sebastian Adamczyk, absolwenci: Miłosz Godzic i Tomasz Okopień oraz mieszkańcy gminy Andrzej Ząbek, Marcin Studniarz i Radosław Dziura), I miejsce w przeciąganiu liny, I miejsce drużynowo w podnoszeniu odważnika 17,5 kg., I miejsce indywidualnie pow. 80 kg. Władysław Stępień mieszkaniec Chrobrza (największa liczba podniesień i mistrzostwo województwa), II miejsce w kat. do 80 kg. Norbert Morton, III miejsce do 70 kg. Krzysztof Morton. III miejsce w kat. do 60 kg. Tomasz Zasada absolwent naszej szkoły. III miejsce w biegu na 800 m. Sylwia Walasek, III miejsce w skoku w dal Mariusz Sadło.
W końcowej klasyfikacji gmina Złota zajęła IV miejsce.
Ostatnią wrześniową imprezą były VII Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza 28 września w Skarżysku Kamiennej.
Zespół Szkół reprezentowali uczniowie: Magdalena Chmielarz, Agata Mącznik, Sylwia Walasek, Iwona Góra, Agata Kozioł, Marta Garmulewicz, Iwona Pilichowska, Paweł Mysior, Piotr Mysior, Damian Wojtasik, Łukasz Golowski, Radosław Doroz, Przemysław Bochniak, Adrian Koral, Rafał Jakubczyk, Rafał Łuszcz, Przemysław Golik i Mariusz Sadło.
21. 09. 2006 r.
IX Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza w Skarżysku Kamiennej.

I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych ZSR w Chrobrzu

Dziewczęta
Kategoria 4000 m

I miejsce Julia Mykytej
II miejsce Teresa Dynia
III miejsce Ewelina Jędras

Kategoria 3000 m

I miejsce Anna Słowik
II miejsce Magdalena Chmielarz
III miejsce Monika Krawczyk

Kategoria 2000 m

VII miejsce Kozioł Jagoda

Chłopcy:
Kategoria 6000 m

IV miejsce Łukasz Bochniak
6 stycznia 2006 r.
Ruszyła Powiatowa Liga Piłki Siatkowej.
Pierwszy inauguracyjny mecz został rozegrany w Chrobrzy, zmierzyły się drużyny LUKS CHROBRY z Policją. Po emocjonującej grze zwycięstwo odnieśli gospodarze 3:2

Otwarcia Turnieju dokonał wójt gminy Złota Tadeusz Sułek i prezes LUKS CHROBRY Stanisław Steckiewicz

Drużyna LUKS CHROBRY w składzie: Łukasz Golowski, Sebastian Golowski, Rafał Górecki, Łukasz Bochniak, Jacek Okopień, Radosław Dziura, Łukasz Węziak,Krzysztof Górecki, Łukasz Sęsoła.

Podsumowanie Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Turystę Szkoły w za 2005 rok.

Najpopularniejszym Sportowcem i Turystą Szkoły został
Mateusz Błaszkiewicz

Osiągnięcia:
• IV miejsce w klasyfikacji drużynowej na XXXVII Ogólnopolskim i XIII Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy 3 – 5. 02. 2005 r.

• III miejsce w klasyfikacji szkół na XXI Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym w ramach Ogólnopolskich Igrzysk LZS Młodzieży Szkolnej w Pile 17-19.06.2005 r.

• I miejsce indywidualnie w rowerowym torze przeszkód (złoty medal) na IX Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kielcach 24 – 26. 08. 2005 r.

• I miejsce w klasyfikacji powiatowej na XVII Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym LZS „Szlakami kultury – szlakami cystersów” w Pińczowie 16- 18. 09. 2005 r.

VII Turniej Noworoczny w Piłce Siatkowej.
IV miejsce.

1 kwietnia 2006 r.
Turniej Piłki Siatkowej o puchar wójta gminy Złota w Chrobrzy

I miejsce dla LUKS CHROBRY
1 czerwca 2006 r.
„Sztafetowy Bieg Uliczny” Złota – Chroberz z okazji Dnia Sportu Szkolnego
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych

21. 09. 2006 r.
IX Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza w Skarżysku Kamiennej.
I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych ZSR w Chrobrzu

Dziewczęta
Kategoria 4000 m

I miejsce Julia Mykytej
II miejsce Teresa Dynia
III miejsce Ewelina Jędras

Kategoria 3000 m

I miejsce Anna Słowik
II miejsce Magdalena Chmielarz
III miejsce Monika Krawczyk

Kategoria 2000 m

VII miejsce Kozioł Jagoda

Chłopcy:
Kategoria 6000 m

IV miejsce Łukasz Bochniak

23. 09. 2006 r.
Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS w Łopusznie

Reprezentacja szkoły:

Kucharska Agnieszka
Pawlik Sylwia
Pietrzyk Katarzyna
Słowik Anna
Chmielarz Magdalena
Tesch Alicja
Golik Przemysław
Zachariasz Patryk
Spaczyński Maksymilian
Sasiński Rafał
Sęsoła Łukasz
Golowski Łukasz
Dziura Daniel
Paluch Piotr
Kurczyna Bogdan
Kozioł Jagoda
Kozioł Agata
Górecki Rafał

Reprezentacja LUKS CHROBRY z opiekunem Stanisławem Steckiewiczem

I miejsce w punktacji LZS/LKS
I miejsce w koszykówce kobiet; Kucharska Agnieszka, Kozioł Jagoda, Słowik Anna
III miejsce w pchnięciu kulą Kucharska Agnieszka
II miejsce w piłce ręcznej mężczyzn
II miejsce drużynowo w podnoszeniu odważnika 17,5 kg.
Indywidualnie :
II miejsce Stępień Władysław pow. 80 kg,
II miejsce Golowski Łukasz do 80 kg,
II miejsce Zachariasz Patryk do 70 kg,
II miejsce Spaczyński Max do 60 kg.
II miejsce w przeciąganiu liny
IV miejsce w trójboju samorządowym
IV miejsce w punktacji gmin
V miejsce w punktacji powiatów

III Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej w Michałowie

II miejsce dla LUKS CHROBRY

Zorganizowane imprezy turystyki i krajoznawstwa:

26 – 29. 01. 2006 r.
XXXVIIII Ogólnopolski i XIV Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski
w Rajczy.
LUKS CHROBRY reprezentowali: Rafał Górecki, Maksymilian Spaczyński, Łukasz Golowski, Krzysztof Łukasik i opiekun Stanisław Steckiewicz.
Klasyfikacja:
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół średnich,
VI miejsce w klasyfikacji seniorów,
IV miejsce w klasyfikacji gminnej.

2 – 5 marca 2006 r.
XI Ogólnopolski Podhalańki Rajd Narciarski w Białym Dunajcu

Województwo świętokrzyskie reprezentował LUKS CHROBRY w Chrobrzu w składzie:
Wojciech Adamczyk, Tomasz Bardzyński, Przemysław Golik, Grzegorz Szymański, Piotr Paluch, Marcin Matyjas, Bogdan Kurczyna, Mariusz Sadło z opiekunem Stanisławem Steckiewiczem.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach Rajdowych:
Sprawnościowy bieg narciarski,
Zimowy tor przeszkód
Konkurs wiedzy o Tatrach i Podhalu
Promocja zagrody turystycznej
oraz przejście na trasie turystycznej po okolicy Białego Dunajca.

Klasyfikacja:

VII miejsce w klasyfikacji drużynowej(drużyna Marconi),
IX miejsce w klasyfikacji drużynowej (drużyna Chrobry),
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej

18. 03. 2006 r.
Rajd Pieszy na Grochowiska, tradycyjnie od wielu lat sekcja turystyczna bierze udział w Rajdzie Pieszym na Grochowiska, jest to regionalna impreza masowa na naszym terenie.
Program:
Rajdu Pieszego na Grochowiska z okazji rocznicy bitwy Powstania Styczniowego pod Grochowiskami.
godz. 7 45 wyjazd z Chrobrza do Pińczowa
godz. 9 00 spotkanie pod Urzędem Miasta, wymarsz na trasy rajdowe.
ok. godz. 11 30 Zbiórka grup rajdowych pod Obeliskiem,
przejście pod Mogiłę Powstańczą,
Apel Poległych,
złożenie kwiatów,
przemówienia.
zakończenie części oficjalnej.

godz. 12 3o Widowisko plenerowe rekonstrukcja bitwy pod Grochowiskami.
Posiłek turystyczny – grochówka
Występy artystyczne przygotowane przez grupy rajdowe
Ognisko z pieczeniem kiełbasek

ok. 15 30 powrót do Chrobrza.

Uroczystości rocznicowe na Grochowiskach

25. 03. 2006 r.
Rajd Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II Kielce – Wzgórze Katedralne – Opactwo pobenedytyńskie na Świętym Krzyżu.
W rajdzie uczestniczyli członkowie sekcji turystycznej LUKS CHROBRY w Chrobrzu. Rajd sfinansowany ze środków parafialnych, współorganizatorem rajdu był ks. Marek Zielonka.

30 – 31 maja 2006 r.
Wycieczka szkoleniowo turystyczna „Franciszkańskim Szlakiem” z okazji 400 lat obecności Franciszkanów w Pińczowie.

1 – 4. 06 2006 r. Rajd „Szlakiem Republiki Pińczowskiej”
Złota – Chroberz – Kozubów.

Rajdowe zdjęcia z kroniki turystycznej

29 – 30. 07. 2006 r.
Wycieczka Szkoleniowo turystyczna „Festyn Ekologiczny i Historyczno Archeologiczny. Foluszek – Brodnica

23 – 25. 08. 2006 r.
X Ogólnopolskie Igrzyska LZS – Siedlce

Klasyfikacjia:
I miejsce w rowerowym torze przeszkód – Mateusz Błaszkiewicz
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

Zdjęcia z kroniki turystycznej.

15 – 17. 09. 2006 r.
XVIII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS p.n. „Szlakami kultury – szlakami cystersów” w Pińczowie.

Klasyfikacja:
I miejsce w sprawnościowym torze przeszkód Łukasz Jakubowski
II miejsce w sprawnościowym torze przeszkód Rafał Sasiński
I miejsce w konkursie wiedzy Chrześcijaństwo w Polsce – Katarzyna Gil
II miejsce w konkursie wiedzy Chrześcijaństwo w Polsce – Agata Kozioł
II miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN – Chrobry,
III miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN – Nida,
II miejsce w klasyfikacji powiatowej,
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
W dniu 29 marca 2008 r. odbyły się uroczystości 145 rocznicy Powstania Styczniowego na Ponidziu, które swoim honorowym patronatem objęła Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka Koruba. Główne uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane przez Urząd Miejski w Pińczowie na Grochowiskach, gdzie rozegrała się największa bitwa powstania styczniowego.
Po uroczystej Mszy św. w Bogucickim kościele, na której Zespół Szkół Rolniczych reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Agnieszka Krawczyk, Krzysztof Kordyl i Kamila Sęsoła – uroczystości przeniosły się na błonia wokół mogiły powstańczej, został odczytany apel poległych, złożone wiązanki kwiatów – z naszej szkoły wiązankę kwiatów złożyli i zapalili znicze: Agata Kozioł – tegoroczna maturzystka i Kamil Szkoła – uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu oraz nauczyciel Rafał Śpiewak. Następnie rozegrane zostało widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
W inscenizacji bitwy udział wzięli: Kielecki Szwadron Kawalerii, 13 Kielecka Drużyna Wędrownicza Kawalerii Harcerskiej im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, oddział Żuawów Śmierci, prowadzony przez Roberta Osińskiego, artyleria rosyjska i Kosynierzy – w których wcieliła się młodzież szkół pińczowskich.
Tradycyjnie odbył się również Rajd Pieszy z Pińczowa na Grochowiska,
na którym nie zabrakło naszej młodzieży z Bogdanem Kurczyną na czele.
Obok namiotu Urzędu Miasta uczniowie ZSR Piotr Durek, Marek Cierniak
i Mateusz Kocerba rozłożyli namiot , gdzie prezentowana była wystawa fotograficzna pt. „Tradycje Rajdu Pieszego na Grochowiska Zespołu Szkół Rolniczych w Chrobrzu” , oraz poczęstunek typową powstańczą potrawą czyli – pajda chleba ze smalcem i kwaszonym ogórkiem. Przygotowaniem posiłku zajęły się uczennice Technikum Żywienia: Katarzyna Smogór, Edyta Rak
i Jagoda Kozioł. Na stoisku można było uzyskać informacje o szkole
i kierunkach nauczania.
LUDOWO UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY CHROBRY przy ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO w CHROBRZU

15 września 1973 r. z inicjatywy nauczyciela Bronisława Madeja powstał w Chrobrzu LKS – LZS Przełom, klub sportowy kontynuujący tradycje sportowe LZS z lat powojennych. W roku 1988 Klub wznowił działalność pod opieką Stanisława Steckiewicza a od 8 grudnia 1998 roku został zastąpiony przez Ludowo Uczniowski Klub Sportowy CHROBRY.
W klubie prowadzone są sekcje LA, Piłki Siatkowej i Turystyczna, ze szczególnym uwzględnieniem tej ostatniej.
Dzięki odnoszonym sukcesom przypada nam w udziale organizacja imprezy ogólnopolskiej. Jest nią Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS „Szlakami kultury – szlakami cystersów” organizowany co roku w miesiącu maju w Pińczowie.
Sekcja Turystyczna w Chrobrzu co roku organizuje Kurs Organizatorów Turystyki przygotowujący młodzież do udziału w imprezach turystycznych i przyznając uprawnienia Instruktora Turystyki LZS.
Od początku prowadzona jest kronika turystyczna, która zajmuje czołowe miejsca na imprezach turystycznych na szczeblu ogólnopolskim.

Imprezy w 2010 roku:
1. 28 – 31 stycznia 2010 r. XLII Ogólnopolski i XVIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski LZS w Rajczy
III miejsce w Mini-biatlonie Stanisław Steckiewicz,
IV miejsce Zimowy Tor Przeszkód – Sławomir Sakwa
V miejsce Zimowy Tor Przeszkód – Marcin Pupka
V miejsce w klasyfikacji gmin,
V miejsce w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych.
2. 4 – 7 marca 2010 r. XV Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS w Białym Dunajcu.
II miejsce Śniegowy Tor Przeszkód – Sławomir Sakwa,
III miejsce Śniegowy Tor Przeszkód – Łukasz Jakubowski,
V miejsce Sprawnościowy Bieg Narciarski – Marcin Stachowiak,
VI miejsce Sprawnościowy Bieg Narciarski – Stanisław Steckiewicz,
III miejsce Promocja Zagrody Turystycznej,
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – CHROBRY,
I Vmiejsce w klasyfikacji drużynowej – NIDA,
I miejsce w klasyfikacji powiatowej – Pińczów,
VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej – świętokrzyskie.
3. 30 kwietnia 2010 r. Katyński Rajd Pieszy Chroberz – Michałów, na pamiątkę 70 rocznicy zbrodni katyńskiej – posadzenie 70 dębów w lesie przy Nadleśnictwie Pińczów.
4. 11 – 13 maja 2010 r. Spływ kajakowy po rzece Nidzie z Pińczowa do Chrobrza

5. 14 – 16 maja 2010 r. XXII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS „Szlakami kultury – szlakami cystersów” w Pińczowie.
II miejsce Sprawnościowy Tor Przeszkód – Łukasz Jakubowski,
IV miejsce Sprawnościowy Tor Przeszkód – Marcin Stachowiak,
I miejsce w klasyfikacji powiatowej – Pińczów,
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej – świętokrzyskie.
6. 21 – 23 maja 2010 r. XI Ogólnopolski Zlot Turystyczno Ekologiczny „Szlakiem Nadpilicznym” LZS im. Wiesława Glajzera w Sulejowie.
III miejsce konkurs wiedzy o Sulejowie – Rafał Robak,
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN – CHROBRY,
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół – NIDA,
VI miejsce w klasyfikacji gmin – Złota,
V miejsce w klasyfikacji powiatów – Pińczów,
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej – świętokrzyskie.
7. 26 – 28 maja 2010 r. Tatrzański Rajd Turystyczny LZS
Kraków – Biały Dunajec – Zakopane
8. 1 czewca 2010 r. Sztafetowy Bieg Uliczny Złota – Chroberz z okazji Dnia Sportu Szkolnego
I miejsce w kat. szkół ponadgimn. sztafeta LUKS CHROBRY,
I i II miejsce w kat. Gim. Gimazjum Złota,
I miejsce w kat. szkół podst. – ZPO Złota,
II miejsce w kat. szkół podst.- SP Chroberz.
9. 26 – 28 sierpnia 2010 r. XIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Kielcach.
II miejsce Sztafeta sprawnościowa,
III miejsce konkurs wiedzy – Łukasz Jakubowski,
VI miejsce Rowerowy Tor Przeszkód – Tomasz Nowak,
10. 25 września 2010 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS Łopusznie.
I miejsce w podnoszeniu odważnika – Łukasz Madej,
I i II miejsce w sztafecie sprawnościowej,
IV miejsce w pchnięciu kulą – Aneta Bajór,
IV miejsce w przeciąganiu liny dziewcząt,
VI miejsce w klasyfikacji powiatowej – Pińczów.
11. 29 listopada – 2 grudnia 2010 r. odbędzie się Kurs Organizatora Turystyki w Chrobrzu.
Wykaz imprez rekreacyjno – sportowych i turystycznych w 2012 roku:
1). 27 – 29.01.2012 r. XLIIV Międzynarodowy i XX Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski w RAJCZY – Zwardoń – Scalite – Oscadnica (Słowacja).
Klasyfikacja:
IV miejsce w kategorii Senior – drużyna NIDA,
IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – drużyna CHROBRY
V miejsce w klasyfikacji powiatowej – powiat Pińczów.
W imprezie uczestniczyło 1200 osób z całej Polski, z naszego Klubu 9 osób oraz wójt gminy Złota T. Sułek.
2). 15 – 18. 02. 2012 r. Wycieczka szkoleniowo – turystyczna Zakopane – Biały Dunajec, uczestniczyło 12 osób.
3). 1 – 4.03.2012 r. XVII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY – 10 osób

Klasyfikacja:

I miejsce – CHROBRY,
III miejsce NIDA
I miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
IV miejsce w promocji regionu

4). 24.03.2012 r. Rajd Pieszy „Szlakiem Powstania Styczniowego” na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 30 osób.
5). 26. 04. 2012 r. Turniej Halowy w Piłkę Nożną o puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn, z naszego klubu 12 osób.
6). 1. 06. 2012 r. Dzień Sportu Szkolnego – Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz
W imprezie uczestniczyło 40 osób z naszego Klubu. (bieg odwołany z powodu deszczu, impreza rekreacyjna na Sali gimnastycznej)
7). 11 – 13.05. 2012 r. Ogólnopolski Zlot Ekologiczny „Szlakiem Nadpilicznym” Sulejów.
Klasyfikacja:
I miejsce w konkursie wędkowania,
II miejsce w sprawnościowym torze przeszkód,
II miejsce w klasyfikacji drużynowej,
II miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
Uczestniczyło 9 osób.
. 3. 06. 2012 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe. ŁOPUSZNO.
I miejsce w podnoszeniu odważnika Łukasz Madej
I miejsce w sprawnościowym torze przeszkód
W imprezie uczestniczyło z naszego Klubu 45 osób.
9). 15. 06. 2012 r. Piknik Rodzinny Działaczy LZS Kielce Słowik,
z naszego Klubu uczestniczyło 9 osób.
10). 23 – 25.08.2012 r. XX IV Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Opole.

w imprezie uczestniczyło z naszego Klubu 5 osób.
11). 14 – 16. 09. 2012 r. XXVI Ogólnopolski Rajd LZS „Szlakami kultury – szlakami cystersów” w PIŃCZOWIE. Uczestniczył z naszego klubu 45 osób.
11). 21 – 23. 09. 2011 r. XVIII Ogólnopolski Zlot Ekologiczny LZS „Bory Tucholskie” TLEŃ, uczestniczyło 5 osób.
12). 4 – 7. 10. 2012 r. Ogólnopolskie Rodzinne Rozgrywki Sportowe LZS „Bieszczady i Pogórze Karpackie” uczestniczyło 6 osób.
13). 9 – 11. 11. 2012 r. Finał Centralny XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno Krajoznawczej LZS „Polska – Cypr – Unia Europejska” Zakopane. Uczestniczyły 4 osoby.
12). 8 – 9. 12. 2012 r. Ogólnopolski Międzypokoleniowy Mikołajkowy Turniej Sportowy LZS pn. Wybieramy Sport. Jabłonna k Warszawy, uczestniczyło 9 osób.
13). 13 – 15.12.2012 r. Kurs na Organizatora Turystyki Wiejskiej w CHROBRZU. Kurs ukończyło 12 osób
Wykaz imprez rekreacyjno – sportowych i turystycznych w 2013 roku:
1). 8 – 10. 02. 2013 r. XLIV Międzynarodowy i XXI Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski w RAJCZY – Zwardoń – Scalite – Oscadnica (Słowacja).
Klasyfikacja:
I miejsce w kategorii Senior – drużyna CHROBRY,
V miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – drużyna NIDA
VI miejsce w klasyfikacji powiatowej – powiat Pińczów.
V miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
W imprezie uczestniczyło 1300 osób z całej Polski, z naszego Klubu 9 osób oraz wójt gminy Złota T. Sułek.
2). 28.02 – 3.03.2013 r. XVIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY – 10 osób

Klasyfikacja:

I miejsce – NIDA,
II miejsce CHROBRY
I miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
II miejsce w promocji regionu
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Maciej Filosek
III miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Artur Łojowski,
III miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Artur Łojowski
IV miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Stanisław Steckiewicz

3). 16.03.2013 r. Rajd Pieszy „Szlakiem Powstania Styczniowego” na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 18 osób.
4). 27.03. 2013 r. Ogólnopolski Turniej Gimnastyczny w Trójboju Sprawnościowym w Złotej, z naszego klubu uczestniczyły 4 osoby.
V miejsce w klasyfikacji drużynowej
5). 17 – 19. 05. 2013 r. Wycieczka Szkoleniowo Turystyczna LZS w Pieniny, z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
6).24 – 26. 05. 2013 r. XXV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS „Szlakami Kultury – Szlakami Cystersów” w Pińczowie
I, II i IV miejsce drużynowo
I miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie – Justyna Liberek
II miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie – Monika Grochowina
I miejsce w zadaniach turystycznych – CHROBERZ PARK
I i II miejsce w punktacji drużynowej
I miejsce w punktacji szkół podstawowych – Niecka CHROBERZ
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 40 osób z naszego Klubu.
7). 4. 06. 2013 r. Dzień Sportu Szkolnego – Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, Wielki Festyn Zdrowia „Czas na Zdrowie”
W imprezie uczestniczyło 200 osób, w tym 65 osób z naszego Klubu.
. 9. 06. 2013 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska LZS w Łopusznie
I miejsce w podnoszeniu odważnika Łukasz Madej
I miejsce w sztafecie sprawnościowej
II miejsce w przeciąganiu liny kobiet
III miejsce w koszykówce kobiet
IV miejsce w przeciąganiu liny mężczyzn
V miejsce w piłce ręcznej mężczyzn
IV miejsce w piłce siatkowej mężczyzn
II miejsce w trójboju
IV miejsce w punktacji łącznej LZS
Z naszego klubu uczestniczyło 35 osób
9). 29 – 31. 08. 2013 r. Finał Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Ełku.
I miejsce w konkursie podnoszenia odważnika (złoty medal) – Łukasz Madej
I miejsce w konkursie rozkładania namiotu (złoty medal) – Anna i Stanisław Steckiewicz
IV miejscem w Biegu na orientację – Anna Steckiewicz, Artur Łojowski , Rafał Łączyk.
IV miejsce ocena stoiska promującego województwo świętokrzyskie
IV miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyło 6 osób.
10). 19 – 22. 09. 2013 r. XX Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie 2013
III miejsce w klasyfikacji powiatowej,
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
Z naszego klubu uczestniczyło 10 osób.
11). 26 -29. 09. 2013 r. Finał Centralny Ogólnopolskich Rodzinnych Rozgrywek LZS „Na Kresach” w Horyńcu Zdrój.
II miejsce w konkursie o Bieszczadach i Lwowie (srebrny medal) – Anna Steckiewicz
12). 18 – 20. 10. 2013 r. Zduńska Dąbrowa – „Spotkania przy stole – łączy nas chleb”
I miejsce w konkursie na najpiękniejszy bochen chleba z elementami PROW 2007 – 2013
13). 7 – 10. 11. 2013 r. Finał Centralny Olimpiady Turystycznej LZS w Zakopanem

14). 11 – 13. 11. 2013 r. Kurs Organizatorów Turystyki Wiejskiej w Zakopanem
Uczestniczyły 2 osoby z naszego klubu.
15). 12. 12. 2013 r. Turniej w Halową Piłkę Nożną w Ośrodku Szkolno- wychowawczym w Gackach
uczestniczyło 12 osób.
Wykaz imprez rekreacyjno – sportowych i turystycznych w 2013 roku:
1) Ogólnopolska Akcja Profilaktyki Nowotworowej – Mam haka na raka, Dzień hakowicza w Chrobrzu
Uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, ZSCKR i LUKS CHROBRY
2) 6. 03 – 9. 03.2014 r. XIX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY – 10 osób

Klasyfikacja:

I miejsce – NIDA,
V miejsce CHROBRY
II miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
I miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Artur Łojowski
II miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Tomasz Smaczyński

3) 22.03.2014 r. Rajd Pieszy „Szlakiem Powstania Styczniowego” na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 21 osób.
4) 3.04. 2014 r. Międzyklasowy Turniej Hokeja Halowego Dziewcząt.
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – klasa ITŻ
5) 28. 04. 2014 r. Rajd „Śladami Żółtej Muszelki” Wiślica – Pełczyska – Probołowice.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 20 osób.
6) 22 – 24. 05. 2014 r. Ogólnopolski Rajd Ekologiczny LZS w Sulejowie
Uczestniczyło 8 osób.
7) 2. 06. 2014 r. Dzień Sportu Szkolnego – Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz,
W imprezie uczestniczyło 20 osób z naszego Klubu.
15. 06. 2014 r. Wojewódzkie Letnie Igrzyska LZS w Łopusznie
III miejsce w sztafecie sprawnościowej
II miejsce w przeciąganiu liny kobiet
III miejsce w koszykówce kobiet
II miejsce w punktacji gmin – Gmina Złota
Z naszego klubu uczestniczyło 35 osób
9) czerwiec 2014 r. Ogólnopolska Akcja MEN – Ćwiczyć każdy może. Certyfikat ROK SZKOŁY W RUCHU 2014
10) 28 – 30. 08. 2014 r. Finał Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Słubicach.
I miejsce w Rowerowym torze przeszkód
II miejsce w Sztafecie Sprawnościowej
VI miejscem w Biegu na orientację
V miejsce ocena stoiska promującego województwo świętokrzyskie
II miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyło 6 osób.
11) 25 – 28. 09. 2014 r. Finał Centralny Ogólnopolskich Rozgrywek Sportowych LZS w Łańcucie
Z naszego klubu uczestniczyły 2 osoby
II miejsce w klasyfikacji generalnej – województwo świętokrzyskie
12) 3 – 5. 10. 2014 r. XXI Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie 2014
III miejsce w klasyfikacji powiatowej,
I miejsce w konkursie drwali
Z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
13) 16 – 18. 10. 2014 r. XXV Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS „Szlakami Kultury – Szlakami Cystersów” w Chrobrzu.
II , III i IV miejsce drużynowo
II miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie – Małgorzata Grzywna
I miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie – Piotr Grabosz
II miejsce w zadaniach turystycznych – CLAAS
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 45 osób z naszego Klubu.
1. XLVII Ogólnopolski i XXIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski Rajcza 30 stycznia – 1 luty 2015 uczestniczyli zawodnicy z ZSCKR i LUKS CHROBRY
2. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2015 r. uczestniczyło 15 zawodników LUKS CHROBRY oraz mieszańcy gminy Złota i powiatu pińczowskiego ze Starostą p Zbigniewem Kierkowskim.
3. XX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU. 5 – 8 marca 2015 r.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY – 10 osób

Klasyfikacja:

I miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej – województwo świętokrzyskie
I miejsce promocja własnego regionu
II miejsce – NIDA,
III miejsce CHROBRY
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Tomasz Smaczyński
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Paweł Zębala
I miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Stanisław Steckiewicz
II miejsce w Sprawnościowym Biegu Narciarskim – Daniel Malara

4. Turniej Piłki Nożnej Halowej w Złotej. 16 marca 2015 r. Drużyna LUKS CHROBRY – 10 osób.
I miejsce w Turnieju.

5. Rajd Pieszy „Szlakiem Powstania Styczniowego” na GROCHOWISKA.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 18 osób.
6. Rajd „Śladami Żółtej Muszelki” Wiślica – Pełczyska – Probołowice. 28 kwietnia 2015 r.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyło 31 osób.
7. XVI Ogólnopolski Rajd Turystyczno – Ekologiczny „Szlakiem Nadpilicznym w Sulejowie 22 – 24 maja 2015 r. Uczestniczyło 8 osób.
8. Wycieczka Szkoleniowo – Turystyczna w Tatry. 28 – 30 maja 2015 r. uczestniczyły 32 osoby z naszego klubu.
9. Dzień Sportu Szkolnego – Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, 1 czerwca 2015 r.
W imprezie uczestniczyło 20 osób z naszego Klubu.
10. Finał Centralny XVIII Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Zamościu.
II miejsce Wielobój sprawnościowy – sztafeta sprawnościowa. – Rafał Dobaj, Tomasz Smaczyński
II miejsce Wyciskanie odważnika 17,5 kg. Kat wagowa +85 kg. – Łukasz Madej
V miejse Rowerowy Tor Przeszkód – Rafał Dobaj, Tomasz Smaczyński
VIII miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyły 3 osoby
11. Europejski Tydzień Ruchu. 21 – 27 września 2015 r. Udział wzięli wszyscy uczniowie ZSCKR w Chrobrzu
12. XXI Ogólnopolski Pieszy Zlot Ekologiczny Bory Tucholskie. Sucha 3 – 5 października 2015 r.
IV miejsce w klasyfikacji powiatowej,
Z naszego klubu uczestniczyło 7 osób.
13. XXVII Ogólnopolski Rajd Pieszy LZS „Szlakami Kultury – Szlakami Cystersów” w Chrobrzu. Wycieczka szkoleniowo – turystyczna na Święty Krzyż.
I miejsce drużynowo – Agrofarmer LUKS Chroberz
II miejsce drużynowo – Betoniary LUKS Chroberz
II miejsce konkurs wiedzy o chrześcijaństwie – Tomasz Łach
I miejsce w konkursie wiedzy o kielecczyźnie – Piotr Grabosz
II miejsce w zadaniach turystycznych – Agrofarmer Chroberz
I miejsce w klasyfikacji powiatowej
I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej
W imprezie uczestniczyło 49 osób z naszego Klubu.
Wykaz imprez rekreacyjno – sportowych i turystycznych w 2016 roku:
1. Obóz Narciarski w Krynicy Zdrój współorganizowany z LZS Dobrzyń/n Wisłą 16 – 24 styczeń 2016 r. uczestniczyły 4 osoby z ZSCKR i LUKS CHROBRY
2. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 28 luty 2016 r. uczestniczyło 38 zawodników LUKS CHROBRY oraz mieszańcy gminy Złota i powiatu pińczowskiego.
3. XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w BIAŁYM DUNAJCU. 3 – 6 marca 2016 r.
W imprezie uczestniczyły dwie drużyny z LUKS CHROBRY – 10 osób

Klasyfikacja:

IV miejsce w klasyfikacji powiatowej – Powiat Pińczów
IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej – województwo świętokrzyskie
Wyróżnienie – promocja własnego regionu
I miejsce CHROBRY
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Tomasz Smaczyński
I miejsce w Śniegowym Torze Przeszkód – Daniel Malara

4. Turniej Sportowy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. 21 marca 2016 r. Halowa Piłka Nożna – I miejsce klasa IIITR, II miejsce klasa II TR. Turniej UNIHOC dziewcząt – I miejsce klasa IIITŻ,
II miejsce klasa II TŻ.

5. III Rajd „Śladami Żółtej Muszelki” Wiślica – Pełczyska – Probołowice. 23 maja 2016 r.
W imprezie z naszego klubu uczestniczyły 42 osoby.
6. Dzień Sportu Szkolnego – Sztafetowy Bieg Uliczny Złota Chroberz, 1 czerwca 2016 r. i Wielki Festyn Zdrowia oraz Dzień Otwarty Szkoły.
W imprezie uczestniczyło 80 osób z naszego Klubu, sympatycy Klubu, mieszkańcy gminy, młodzież gimnazjalna ze Złotej, Pińczowa i Gnojna.
7. Finał Centralny XIX Ogólnopolskich Igrzysk Rekreacyjno Sportowych LZS w Tarnowie Podgórnym
VI miejsce Wyciskanie odważnika 17,5 kg. Kat wagowa +85 kg. – Łukasz Madej
VIII miejsce klasyfikacja generalna – województwo świętokrzyskie
Z naszego klubu uczestniczyła 1 osoba
8. I Finał Centralny Programu Rodzinnej Promocji Aktywności Fizycznej Dla zdrowia, Sportu i LZS. 6 – 9. 07. 2016 r. w Mielnie.
I miejsce – Rzuty woreczkami do celu – Patryk Steckiewicz
I miejsce – Bieg w worku – Patryk Steckiewicz
IV miejsce klasyfikacja drużynowa – LUKS CHROBRY
9. II Finał Centralny Programu Rodzinnej Promocji Aktywności Fizycznej Dla zdrowia, Sportu i LZS. 29. 09. – 2. 10. 2016 r. Bystre k/Baligrodu Bieszczady.
I miejsce w rzutach lotką – Anna i Stanisław Steckiewicz
V miejsce w klasyfikacji generalnej LUKS CHROBRY
10. Finał Centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej LZS. 4 – 6. 11. 2016 r. Zakopane.
VII miejsce w klasyfikacji generalnej – LUKS CHROBRY. Uczestniczyło 5 osób z Klubu.
11. I Kołłątajowski Halowy Turniej Piłki Nożnej w Pińczowie 15. 12. 2016 r.
IV miejsce – ZSCKR i LUKS CHROBRY Chroberz