Home » Aktualności » Święto Drzewa 2018

 
 

Święto Drzewa 2018

 

DSC_0846

 „Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa, które przypomina nam, że sadzenie drzew jest jednym z  najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania zmianom klimatu.

Włączając się w ogólnopolską inaugurację 16.  już edycji programu Klubu Gaja – 10 października 2018 roku posadziliśmy na terenie naszej szkoły 300 drzew. Punktem kulminacyjnym akcji było posadzenie Dębu Niepodległości, z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Było to wielkie święto dzieci i młodzieży, bo to one będą oceniać efekty naszej pracy. Do akcji włączyło się Nadleśnictwo Pińczów ofiarując do szkoły sadzonki świerków, tuje i sadzonkę dębu, który jest klonem sędziwego dębu „Bartek”  z Zagnańska.

 Na nasze Święto przybyli: Michał Cieślak Poseł na Sejm RP, Zbigniew Kierkowski Starosta Pińczowski, Tadeusz Sułek Wójt Gminy Złota, Maciej Gawin z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Kielcach, Tomasz Kuśnierek z-ca Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Gabriela Kłap Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, Magdalena Skrzypek i Dariusz Wiech Zespół Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Łukasz Krzak   i Krzysztof Strózik Nadleśnictwo Pińczów, Alina Czerw i Elżbieta Morton Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet, nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej  i gospodarze: Anna Lach Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy niepedagogiczni oraz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Chrobrzu.

Były gry i zabawy przyrodnicze dla dzieci przygotowane przez przedstawicieli Parków Krajobrazowych    i Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym zwyciężyła klasa „0” oraz indywidualnie Wiktoria Bochniak   ze Szkoły Podstawowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna z poprzednich edycji Święta Drzewa           w Chrobrzu, po której widać było, że posadzone drzewa urosły  i sadzące je dzieci zmężniały. Cieszymy się, że tym małym gestem wspólnie z innymi możemy przyczynić się do zapobiegania zmianom klimatu na świecie.

 

 

DSC_0857 DSC_0870 DSC_0876 DSC_0882 DSC_0884 DSC_0895 DSC_0896 DSC_0901 DSC_0988 DSC_0989 DSC_0991 DSC_0996 DSC_1079 DSC_1093 DSC_1152 DSC_1160 DSC_1197

 

/foto. Patryk Steckiewicz/

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj