Home » Aktualności » Spotkanie autorskie z Maciejem Liziniewiczem

 

Spotkanie autorskie z Maciejem Liziniewiczem

 

22 listopada 2019 r. nasza szkoła gościła p. Macieja Liziniewicza, autora wysoko ocenianych powieści historycznych: „Scheda” i „Czas pomsty”

IMG_4361

14-DSC05115

Pan Liziniewicz dzieciństwo spędził w Chrobrzu, gdzie ukończył szkołę podstawową, natomiast jego rodzice pracowali w techniku rolniczym. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie.

01-DSC05100

04-DSC05103

Podczas spotkania ze społecznością szkoły, autor m.in. zachęcał młodzież do poznawania bardzo ciekawej historii naszej okolicy, która stanowi część historii Polski. To właśnie tu, w Chrobrzu, zaczęła się jego „przygoda z historią”. Zaznaczał, że warto czytać książki, poznawać różne materiały źródłowe i nigdy nie rezygnować z rozwijania swoich zainteresowań. To wszystko zaprocentuje w dorosłym życiu i pozwoli człowiekowi dokonać właściwych wyborów.

Dzięki bardzo dobrej znajomości wydarzeń historycznych pogłębionej źródłami z danej epoki, powstały powieści „Scheda” i „Czas pomsty”.

Akcja „Schedy” rozgrywa się w różnym czasie i różnych miejscach, także na naszych terenach.

„Czas pomsty” przenosi czytelnika do pierwszej połowy XVII wieku, okresu licznych wojen w Polsce. W pierwszym kwartale 2020 roku ukaże się druga część tej powieści, natomiast w przygotowaniu jest trzecia.

IMG_4360

IMG_4376

Po zakończeniu spotkania był czas na autografy i indywidualne rozmowy autora z czytelnikami, w czym – oprócz uczniów naszej szkoły – uczestniczyły panie bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, także z Filii tej biblioteki w Szarbkowie oraz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach – Filii w Pińczowie.

22-DSC05123

20-DSC05121

15-DSC05116

11-DSC05112

Obecni i dawni pracownicy szkoły pamiętają p. Macieja jeszcze z czasu jego dzieciństwa, dlatego wspólnym wspomnieniom nie było końca!

07-DSC05108(1)

Panu Maciejowi Liziniewiczowi i wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy!

Tekst: Ewa Rzepa

Zdjęcia: Dariusz Garlej, Ewa Rzepa.

Galeria

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu