Home » Aktualności » Przyrodnicza wycieczka dydaktyczna

 

Przyrodnicza wycieczka dydaktyczna

 

 

22 września nasza młodzież, na zaproszenie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, wzięła udział w wycieczce dydaktycznej. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Renaturyzacja środkowej delty rzeki Nidy” i miał postać warsztatów edukacyjnych.

Pierwsza część zajęć została zorganizowana na terenie Umianowic (gmina Kije), w miejscu realizacji projektu renaturyzacji. Uczniowie brali udział w ćwiczeniach ornitologicznych, podczas których korzystając z lornetek i raptularzy próbowali sporządzić szkice ptactwa występującego na tym terenie. Druga grupa w tym czasie zapoznawała się z fauną i florą rzeki Nidy oraz gatunkami im zagrażającymi.

DSC05353-001

Kolejna część warsztatów została przeprowadzona w Krzyżanowicach Średnich. Młodzież obejrzała prezentację na temat parków krajobrazowych Ponidzia, plantację roślin chronionych a następnie uczestniczyła w ciekawej grze terenowej. Podczas questu, odczytując kolejne wskazówki ukryte w różnych miejscach udało się odgadnąć hasło z krzyżówki, choć nie było to proste zadanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Zespołu Parków, dzięki którym mogliśmy poznać w sposób praktyczny tematykę ochrony przyrody i krajobrazu naszego wyjątkowego regionu.

 

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj