Home » Aktualności » Projekt edukacyjny „Mistrzowie Energii”

 
 

Projekt edukacyjny „Mistrzowie Energii”

 

Starsze wiadomości

W okresie od  23.01. do 27.01.2023 r., w ramach projektu edukacyjnego „Mistrzowie Energii”, w naszej szkole odbyły się prelekcje na temat: dlaczego warto zaangażować energię własną w oszczędzanie energii elektrycznej i jak to zrobić?

Do udziału w projekcie zostali zaangażowani uczniowie wszystkich klas.

Młodzież  wyszukiwała potrzebne do tego informacje w zasobach internetu, a także korzystała z literatury fachowej.

Przygotowane przez klasy materiały zostały dostarczone do uczennic: Katarzyny Liberek z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Sylwii Strasz z klasy III technikum rolniczego.

Kasia i Sylwia dokonały ich selekcji a następnie wykonały na ich podstawie prezentację multimedialną.

            Uczennice przeprowadziły cykl spotkań z wykorzystaniem tej prezentacji na lekcjach wychowawczych. Prelekcje spotkały się  z dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich kierunków kształcenia.

Po każdym wystąpieniu uczennic odbyły się dyskusje młodzieży. Dzielono się wiedzą i pomysłami dotyczącymi poszukiwania dalszych sposobów oszczędzania energii elektrycznej. Wielu uczniów było zaskoczonych,  jak w prosty sposób można oszczędzać energię elektryczną. Konkurs przyczynił się do zaangażowania wszystkich uczniów naszej szkoły do wyszukiwania informacji, dzielenia się posiadaną wiedzą, umiejętnej pracy w grupie i zdobywania nowych, cennych wiadomości przydatnych w życiu.

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy!

Skomentuj


 
 
 

Accessibility Toolbar