Wolontariat

 

„Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się za darmo, bezinteresownie.”

/Kardynał Stefan Wyszyński/

Opiekunowie i osoby odpowiedzialne za działalność Wolontariatu: Ewa Rzepa, Monika Stolarska, Jerzy Wojtasik.

Rok szkolny 2018/2019

Adaś plakatW bieżącym roku szkolnym będziemy starali się wesprzeć rehabilitację Adasia. W tym celu prowadzimy zbiórkę nakrętek plastikowych.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

Stan zbiórki w dniu dzisiejszym: 41 kg.

IMG_3334

IMG_3340

LIST OD ADASIA.

Cześć -  jestem  Adaś  Golik.

Z całego mojego malutkiego serduszka pragnę podziękować Wam za zbiórkę zakrętek. Zostaną one sprzedane, a pieniądze z ich sprzedaży pójdą na dalszą moją rehabilitację. Bardzo się cieszę, że mi pomagacie. Jest mi bardzo miło i przyjemnie, że o mnie pamiętacie i że mam tylu przyjaciół… Opowiem Wam kilka słów o mnie – może nie ze wszystkimi szczegółami bo byłoby dużo pisania….

Mam 9 lat. Chodzę teraz, od września, do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Fundacji Złote Serce w Pińczowie. Na stronie tej Fundacji na portalu Facebook, możecie zobaczyć mnie, moich kolegów i naszą kochaną Panią Kasię, która ma z nami, łobuzami, zawsze pełne ręce roboty. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły, lubię tam spędzać czas, mam dużo zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, gdzie uczę się poprawnie chodzić, ponieważ chodzę dopiero od 5-go roku życia.

Wcześniej nie chodziłem – moje nóżki były słabiutkie, miałem chore serduszko, ale jak skończyłem 1,5 roku, to miałem operację i lekarze mi je naprawili, teraz jest już wszystko w porządku. Odkąd skończyłem 6 miesięcy, cały czas intensywnie ćwiczę i rehabilituję się – wcześniej codziennie, obecnie co drugi dzień i dzięki tym ćwiczeniom chodzę, jeszcze z pomocą innych osób, ale daję sobie już nieźle radę. Dwa-trzy razy w tygodniu ćwiczę w domu z Panią Paulinką, która czasem musi znosić  moje zmienne nastroje, ale powiem Wam, tak w sekrecie, że bardzo fajnie mi się  z nią ćwiczy, a jak zaczynam „coś wymyślać”, to Pani Paulinka, żeby mnie rozbawić, mówi mi wesołe wierszyki albo opowiada śmieszne historyjki i wtedy ćwiczy mi się dużo lepiej i taki mam „sposób” na moją Panią.

Dodatkowo ćwiczę w szkole trzy razy w tygodniu, jak Wam już wspomniałem wcześniej, ale tam przy kolegach to już nic nie wymyślam i nie kombinuję, tylko ćwiczymy razem, bo wszyscy bardzo lubimy pochwały naszej Pani, że ładnie pracujemy, więc nie wypada grymasić… sami wiecie jak to jest.

Mam zajęcia z logopedii, gdyż ja nie mówię, tzn. mówię tylko „mama”, ale wszystko rozumiem co do mnie mówicie, więc dużo pracy jeszcze przede mną, żebym mógł z Wami kiedyś porozmawiać.

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia SI (Integracja sensoryczna), te zajęcia lubię najbardziej, mogę się wyszaleć, wyturlać, wyhuśtać, wspinać – oczywiście jestem pod opieką Pani, która mnie zawsze pilnuje, bo ja jestem bardzo energiczny, szybki, a nie zawsze umiem się skoncentrować na tym co mam zrobić i musi mi ktoś pomagać.

Swój wolny czas spędzam podobnie jak Wy. Jeżdżę na rowerze z tatą, z mamą jeździmy na basen lub hipoterapię, lubię bawić się w „kulkolandii” i kto wie, może kiedyś kogoś z Was tam spotkam.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc przy zbiórce nakrętek.

Pozdrawiam -

Adaś z rodzicami. Adaś 2

- W sierpniu bieżącego roku minęło 5 lat działalności Wolontariatu. Przez te lata uczniowie naszej szkoły w różny sposób starali się nieść pomoc osobom chorym oraz będącym w trudnej sytuacji życiowej. Współpracowały z nami szkoły, różne instytucje, druhowie OSP, absolwenci, rodzice uczniów oraz osoby prywatne, nie powiązane z naszą szkołą.

Za tę współpracę wszystkim serdecznie dziękujemy!

Składamy podziękowanie za udział w zbiórce plastikowych nakrętek, przeprowadzonej w roku szkolnym 2017/2018:

- Szkole Podstawowej w Miernowie

-Szkole Podstawowej w Dzierążni

-Szkole Podstawowej w Stępocicach

- Zespołowi Szkół w Działoszycach

-Szkole Podstawowej w Chrobrzu

- Właścicielce Sklepu Spożywczego w Chrobrzu, ul. Ogrodowa 2

- Paniom pracującym w Sklepie w Rudawie

- Pani pracującej w Sklepie w Żurawnikach

- Pracownikom Sklepu „Kasza” w Działoszycach

- Druhom OSP w Chrobrzu

- naszym uczniom, absolwentom i pracownikom

- wszystkim Osobom, które wzięły udział w w/w zbiórkach.

IMG_2805

- 15 września 2018 r. - Wolontariat odwiedził Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i zabawki z przeprowadzonej zbiórki. Wszystkim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy!

- 21 września 2018 r.  – grupa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi odbyła akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Za ten cenny dar serdecznie dziękujemy uczniom: Dominice Olender, Marcinowi Fichowskiemu, Dawidowi Karaskowi, Piotrowi Wiśnioszowi oraz Tomaszowi Łachowi – naszemu absolwentowi i p. Piotrowi Lozi – naszemu pracownikowi i druhowi OSP w Chrobrzu.

IMG_3455

Dawid Karasek oddał osocze, które jest potrzebne w leczeniu m.in. osób poparzonych, chorych na skazę krwotoczną i niektóre nowotwory. Pobór osocza trwa przeszło 30 minut, co Dawid zniósł bardzo dzielnie. Dziękujemy!

IMG_3472

Była to nasza siedemnasta akcja krwiodawstwa.

- Niedawno w mediach ukazała się informacja o postrzelonym bocianie, przygarniętym i leczonym przez p. Tadeusza Ptaka – hodowcę ptaków ze Złotej.

Nasi uczniowie postanowili włączyć się do akcji niesienia pomocy zarówno bocianowi, jak i innym podopiecznym p. Ptaka.

8. października 2018 r. nasz Wolontariat odwiedził p. Tadeusza w celu podarowania jego podopiecznym trochę żywności.

Podczas wizyty mieliśmy możliwość poznać różne gatunki ptaków, także egzotycznych, posłuchać opowiadania o ich pochodzeniu, obyczajach, okolicznościach w jakich trafiły do hodowcy.

Odnośnie zwierząt, zaskoczyły nas czarne wiewiórki, których dotychczas nie mieliśmy okazji spotkać.

Pan Ptak otacza opieką chore ptaki i zwierzęta, które bez jego pomocy na pewno spotkałaby śmierć poprzedzona cierpieniem, dlatego Wolontariat będzie się starał pomagać w wykarmieniu ich.

Wkrótce znów zajrzymy do Złotej.

IMG_3620

Informacje na stronie „Echa Dnia” : https://echodnia.eu/swietokrzyskie/tadeusz-ptak-przygarnal-postrzelonego-bociana-potrzeba-dla-niego-jedzenia/ar/13519268?utm_source=social-media-facebook&utm_medium=przycisk-gora

- 4 października 2018 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i obuwie z przeprowadzonej zbiórki. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

 

 


 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Archiwum naszego wolontariatu:

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/15
Rok szkolny 2013/2014
  Galeria zdjęć: