Wolontariat

 

„Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się za darmo, bezinteresownie.”

/Kardynał Stefan Wyszyński/

Opiekunowie i osoby odpowiedzialne za działalność Wolontariatu: Ewa Rzepa, Monika Stolarska, Jerzy Wojtasik.

Rok szkolny 2018/2019

Adaś plakatW bieżącym roku szkolnym będziemy starali się wesprzeć rehabilitację Adasia. W tym celu prowadzimy zbiórkę nakrętek plastikowych.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

Stan zbiórki w dniu dzisiejszym: 102 kg.

IMG_3334

IMG_3340

LIST OD ADASIA.

Cześć -  jestem  Adaś  Golik.

Z całego mojego malutkiego serduszka pragnę podziękować Wam za zbiórkę zakrętek. Zostaną one sprzedane, a pieniądze z ich sprzedaży pójdą na dalszą moją rehabilitację. Bardzo się cieszę, że mi pomagacie. Jest mi bardzo miło i przyjemnie, że o mnie pamiętacie i że mam tylu przyjaciół… Opowiem Wam kilka słów o mnie – może nie ze wszystkimi szczegółami bo byłoby dużo pisania….

Mam 9 lat. Chodzę teraz, od września, do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Fundacji Złote Serce w Pińczowie. Na stronie tej Fundacji na portalu Facebook, możecie zobaczyć mnie, moich kolegów i naszą kochaną Panią Kasię, która ma z nami, łobuzami, zawsze pełne ręce roboty. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły, lubię tam spędzać czas, mam dużo zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, gdzie uczę się poprawnie chodzić, ponieważ chodzę dopiero od 5-go roku życia.

Wcześniej nie chodziłem – moje nóżki były słabiutkie, miałem chore serduszko, ale jak skończyłem 1,5 roku, to miałem operację i lekarze mi je naprawili, teraz jest już wszystko w porządku. Odkąd skończyłem 6 miesięcy, cały czas intensywnie ćwiczę i rehabilituję się – wcześniej codziennie, obecnie co drugi dzień i dzięki tym ćwiczeniom chodzę, jeszcze z pomocą innych osób, ale daję sobie już nieźle radę. Dwa-trzy razy w tygodniu ćwiczę w domu z Panią Paulinką, która czasem musi znosić  moje zmienne nastroje, ale powiem Wam, tak w sekrecie, że bardzo fajnie mi się  z nią ćwiczy, a jak zaczynam „coś wymyślać”, to Pani Paulinka, żeby mnie rozbawić, mówi mi wesołe wierszyki albo opowiada śmieszne historyjki i wtedy ćwiczy mi się dużo lepiej i taki mam „sposób” na moją Panią.

Dodatkowo ćwiczę w szkole trzy razy w tygodniu, jak Wam już wspomniałem wcześniej, ale tam przy kolegach to już nic nie wymyślam i nie kombinuję, tylko ćwiczymy razem, bo wszyscy bardzo lubimy pochwały naszej Pani, że ładnie pracujemy, więc nie wypada grymasić… sami wiecie jak to jest.

Mam zajęcia z logopedii, gdyż ja nie mówię, tzn. mówię tylko „mama”, ale wszystko rozumiem co do mnie mówicie, więc dużo pracy jeszcze przede mną, żebym mógł z Wami kiedyś porozmawiać.

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia SI (Integracja sensoryczna), te zajęcia lubię najbardziej, mogę się wyszaleć, wyturlać, wyhuśtać, wspinać – oczywiście jestem pod opieką Pani, która mnie zawsze pilnuje, bo ja jestem bardzo energiczny, szybki, a nie zawsze umiem się skoncentrować na tym co mam zrobić i musi mi ktoś pomagać.

Swój wolny czas spędzam podobnie jak Wy. Jeżdżę na rowerze z tatą, z mamą jeździmy na basen lub hipoterapię, lubię bawić się w „kulkolandii” i kto wie, może kiedyś kogoś z Was tam spotkam.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc przy zbiórce nakrętek.

Pozdrawiam -

Adaś z rodzicami. Adaś 2

- W sierpniu bieżącego roku minęło 5 lat działalności Wolontariatu. Przez te lata uczniowie naszej szkoły w różny sposób starali się nieść pomoc osobom chorym oraz będącym w trudnej sytuacji życiowej. Współpracowały z nami szkoły, różne instytucje, druhowie OSP, absolwenci, rodzice uczniów oraz osoby prywatne, nie powiązane z naszą szkołą.

Za tę współpracę wszystkim serdecznie dziękujemy!

Składamy podziękowanie za udział w zbiórce plastikowych nakrętek, przeprowadzonej w roku szkolnym 2017/2018:

- Szkole Podstawowej w Miernowie

-Szkole Podstawowej w Dzierążni

-Szkole Podstawowej w Stępocicach

- Zespołowi Szkół w Działoszycach

-Szkole Podstawowej w Chrobrzu

- Właścicielce Sklepu Spożywczego w Chrobrzu, ul. Ogrodowa 2

- Paniom pracującym w Sklepie w Rudawie

- Pani pracującej w Sklepie w Żurawnikach

- Pracownikom Sklepu „Kasza” w Działoszycach

- Druhom OSP w Chrobrzu

- naszym uczniom, absolwentom i pracownikom

- wszystkim Osobom, które wzięły udział w w/w zbiórkach.

IMG_2805

- 15 września 2018 r. - Wolontariat odwiedził Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i zabawki z przeprowadzonej zbiórki. Wszystkim uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy!

- 21 września 2018 r.  – grupa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi odbyła akcję krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Za ten cenny dar serdecznie dziękujemy uczniom: Dominice Olender, Marcinowi Fichowskiemu, Dawidowi Karaskowi, Piotrowi Wiśnioszowi oraz Tomaszowi Łachowi – naszemu absolwentowi i p. Piotrowi Lozi – naszemu pracownikowi i druhowi OSP w Chrobrzu.

IMG_3455

Dawid Karasek oddał osocze, które jest potrzebne w leczeniu m.in. osób poparzonych, chorych na skazę krwotoczną i niektóre nowotwory. Pobór osocza trwa przeszło 30 minut, co Dawid zniósł bardzo dzielnie. Dziękujemy!

IMG_3472

Była to nasza siedemnasta akcja krwiodawstwa.

- Niedawno w mediach ukazała się informacja o postrzelonym bocianie, przygarniętym i leczonym przez p. Tadeusza Ptaka – hodowcę ptaków ze Złotej.

Nasi uczniowie postanowili włączyć się do akcji niesienia pomocy zarówno bocianowi, jak i innym podopiecznym p. Ptaka.

8 października 2018 r. nasz Wolontariat odwiedził p. Tadeusza w celu podarowania jego podopiecznym trochę żywności.

Podczas wizyty mieliśmy możliwość poznać różne gatunki ptaków, także egzotycznych, posłuchać opowiadania o ich pochodzeniu, obyczajach, okolicznościach w jakich trafiły do hodowcy.

Odnośnie zwierząt, zaskoczyły nas czarne wiewiórki, których dotychczas nie mieliśmy okazji spotkać.

Pan Ptak otacza opieką chore ptaki i zwierzęta, które bez jego pomocy na pewno spotkałaby śmierć poprzedzona cierpieniem, dlatego Wolontariat będzie się starał pomagać w wykarmieniu ich.

Wkrótce znów zajrzymy do Złotej.

IMG_3620

Informacje na stronie „Echa Dnia” : https://echodnia.eu/swietokrzyskie/tadeusz-ptak-przygarnal-postrzelonego-bociana-potrzeba-dla-niego-jedzenia/ar/13519268?utm_source=social-media-facebook&utm_medium=przycisk-gora

- 4 października 2018 r. – odwiedziliśmy Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Kielcach. Podopiecznym placówki zawieźliśmy odzież i obuwie z przeprowadzonej zbiórki. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

- 19 listopada 2018 r. – w naszej szkole odbył się mały kiermasz pizzy, przygotowany przez uczniów klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych przy wsparciu klasy III technikum rolniczego. W sprzedaży wypieków i przygotowaniach wstępnych pomagała klasa IV TŻ. Nad całością produkcji czuwała pani Elżbieta Sadura.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie kiermaszu!

IMG_3756 IMG_3754IMG_3759

Zysk ze sprzedaży przekażemy na leczenie i rehabilitację 11-letniego Nikodema – sąsiada naszej szkoły.

Nikodem od najmłodszych lat życia choruje na mukopolisacharydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną.

Jeśli chcesz bliżej poznać Nikodema, odwiedź bloga prowadzonego przez jego mamę na Facebooku: „Nikodem mały Sanfilippo”.

                            Dziękujemy uczestnikom kiermaszu za wsparcie leczenia chłopca!

Nikodem

 

 - 22 listopada 2018 r. – wsparliśmy charytatywną zbiórkę makulatury, prowadzoną przez ZPO w Gackach.

 -  27 listopada 2018 r. - w naszej szkole odbył się mały, charytatywny Kiermasz Świąteczny.

Oferowaliśmy ręcznie wykonane ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe, osiem rodzajów ciast, muffinki, książki i bibeloty.

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom,  pracownikom, absolwentom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odwiedzili kiermasz, wspierając leczenie i rehabilitację 11-letniego Nikodema z Chrobrza.

Dziękujemy za Wasze szlachetne serca i otwartość na drugiego człowieka!

Wielkie słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które bardzo aktywnie włączyły się w organizację kiermaszu, wniosły swój wkład i podarowały czas:

- p. Anicie Lozi za własnoręczne wykonanie i przekazanie na kiermasz stroików i ozdób bożonarodzeniowych, a także zaangażowanie w organizację kiermaszu;

- p. Lucynie Gajos i p. Monice Stolarskiej za własnoręczne wykonanie i przekazanie na kiermasz stroików bożonarodzeniowych;

- przedstawicielom naszej Rady Rodziców: p. Wiesławie, p. Włodzimierzowi i p. Marzenie za wykonanie ciast;

- uczennicom: Aleksandrze (kl. I TŻ), Alicji (kl. I TŻ), Klaudii (kl. III TŻ), Sylwii (kl. III TŻ), Annie (kl. III TŻ), Wioletcie (kl. III TŻ), Dominice (kl. IV TŻ) za przygotowanie wypieków;

- uczennicom: Kamili (kl. III TŻ), Klaudii (kl. III TŻ), Magdalenie (kl. III TŻ), Sylwii (kl. III TŻ), Alicji (kl. I TŻ) i Aleksandrze (kl. I TŻ) za prowadzenie sprzedaży.

Jak zawsze byliście niezawodni!

Kiermasz odwiedził także Nikodem z mamą i babcią. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

IMG_3797

IMG_3806

IMG_3802

 

- 7 grudnia 2018 r. – w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana dla 12-letniego Kuby z Bogucic. Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi dołączył się do akcji. Wsparli nas absolwenci i druhowie OSP w Chrobrzu.

Serdecznie dziękujemy: Dominice Olender (kl. IV TŻ), Klaudii Kudełce (kl. III TŻ), Marcinowi Fichowskiemu (kl. III TR), Pawłowi Nawrotowi (kl. III TR), Dawidowi Karaskowi (kl. IV TR), Piotrowi Wiśnioszowi (kl. IV TR), Marcinowi Rzepie (kl. IV TŻ), Patrykowi Fijałkowskiemu (kl. IV TR), p. Agnieszce Krzak (absolwentka), p. Tomaszowi Łachowi (absolwent), p. Piotrowi Smogórowi (absolwent), p. Wojciechowi Siemianowskiemu (absolwent i druh OSP w Chrobrzu), p. Piotrowi Lozi (pracownik ZSCKR i druh OSP w Chrobrzu) i p. Maciejowi Wojciechowskiemu (druh OSP w Chrobrzu). Akcję odwiedził Mikołaj, który rozdawał słodycze i żartował z krwiodawcami.

Akcja krwiodawstwa, 7.12.2018 r.

Akcja krwiodawstwa, 7.12.2018 r.

 

IMG_3836

Akcja krwiodawstwa, 7.12.2018 r.

Akcja krwiodawstwa, 7.12.2018 r.

Słowa podziękowania kierujemy także do p. Marcina Prusia – druha OSP w Chrobrzu za podarowanie dużej ilości nakrętek plastikowych na charytatywną zbiórkę prowadzoną przez Wolontariat.

IMG_3839

- 8 grudnia 2018 r. - w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbył się „Mikołajkowy Koncert dla Kuby” połączony z wieloma innymi atrakcjami. Nasz Wolontariat pod opieką Ewy Rzepy i Elżbiety Sadury dołączył się do charytatywnego kiermaszu, który trwał w hali podczas koncertu. Sprzedawaliśmy piękne, ręcznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe oraz uruchomiliśmy fontannę czekoladową, którą bardzo polubiły dzieci. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych: Sylwii Cygan, Klaudii Kudełce i Magdalenie Pierścińskiej za prowadzenie sprzedaży. Po raz kolejny kierujemy słowa wdzięczności do p. Anity Lozi za wykonanie stroików, pomoc w organizacji akcji i podarowany czas na rzecz wsparcia leczenia chorych dzieci. Bardzo dziękujemy p. Lucynie Gajos za własnoręczne przygotowanie i przekazanie stroików na kiermasz.

Zysk ze sprzedaży wesprze leczenie 12-letniego Kuby z Bogucic walczącego z chorobą nowotworową.

Akcja charytatywna dla Kuby, 2018r.

Akcja charytatywna dla Kuby, 2018r.

Akcja charytatywna dla Kuby, 2018 r.

Akcja charytatywna dla Kuby, 2018 r.

IMG_3853

IMG_3857 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Archiwum naszego wolontariatu:

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/15
Rok szkolny 2013/2014
  Galeria zdjęć: