Home » Aktualności » Dbamy o bezpieczną wieś

 

Dbamy o bezpieczną wieś

 

Nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w ciekawej akcji profilaktycznej. „Rolniku włącz myślenie – to Twoje życie” – to wspólny projekt Oddziału Regionalnego KRUS w Kielcach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W ramach akcji powstał spot profilaktyczny na temat bezpieczeństwa rolników i ich rodzin w czasie letnich, natężonych prac polowych. Sceny do spotu powstawały w Chrobrzu, na terenie warsztatów szkolnych oraz gospodarstwa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, a główną rolę w filmie zagrał Filip Salwa, uczeń drugiej klasy technikum rolniczego.

Przedstawione w spocie sceny prezentują najczęstsze zagrożenia wypadkowe występujące o tej porze roku w gospodarstwach rolnych. Spot ma na celu wzbudzić emocje u oglądającego i wywoływać u niego obawę o własne życie w przypadku wykonywania podobnych czynności.

 

Pośpiech i rutyna – to dwie najczęstsze przyczyny wypadków jakim ulegają rolnicy. W województwie świętokrzyskim tylko w samym okresie żniw dochodzi do 300 wypadków. Niezmiennie przyczynami wypadków najczęściej są zdarzenia z grupy: upadek osób, pochwycenia oraz uderzenia przez ruchome części maszyn i urządzeń. Dlatego warto przestrzegać i edukować, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców wsi.

Komentowanie niemożliwe

Niestety nie można komentować tego wpisu